Vítejte na stránkách našich basenji

Ahoj obdivovatelé plemene basenji!

Vítám vás všechny na stránkách věnovaných našim čtyřnožcům.

Doufám, že se vám budou líbit a najdete, co hledáte. Pokud ne, neváhejte mne zkontaktovat pomocí formuláře níže.

Užijte si surfování :-)

Webovky_edited.jpg

 

V naší chovatelské stanici momentálně nemáme chovnou fenku a štěňata neplánujeme.

 

Hledáte-li chovatele, v první řadě se podívejte na plánované a očekávané vrhy na stránkách BKB-sekce chov. Je-li tahle sekce prázdná, znamená to, že je opravdu opravdu v ČR nic není a budete si muset počkat na další podzimní sezónu basenji štěňátek. Obvykle se rodí štěňata tohoto plemene v zimě, výjimečně i na jaře.

Do basenji komunity se snadno dostanete zejména na facebooku - skupina Gambo forum.

Štěňata od chovatelů z Evropy se inzerují i ve fb skupině Basenji puppies Europe.

O štěňata byl loni enormní zájem a spoustě chovatelům se nasbíralo mnoho čekatelů, takže pokud máte zájem o basenji štěně, kontaktujte nějakého co nejdříve a poptejte se na plánované vrhy přímo.
Hodně štěstí při hledání toho nejlepšího parťáka!

 

Náš basenji příběh

začal už v roce 2006 narozením naší první červenobílé fenečky Kimulimuli v chovatelské stanici Bena Makima (Hanky Hofmanové). Po 2 letech nám Kimulka porodila 5 krásných štěňátek a osud tomu chtěl, že trikolórní pejsek, Aramis (Adenike Belongo) zůstal doma. Naše rodina se rozrostla postupem času o další super basenji mámu Vlaďku, která už měla svoji bubákovsky černou Dabunku (Lady Congo od Markéty Horákové). Pak už to šlo ráz naráz. Osudová láska Vlaďky, Flajky (Fly WIth Style Afrikata od Airidy Bereisiene) a posléze nejbubákovější Nelinka (Garissa Njara Lady Congo) zaplnili volná místečka v srdcích na Dolní Moravě.

Na závěr k nám do smečky přibyla červenobílá holčička Taliska (Regina Mysterious Talisman od Ilony Zlatkiny), pravnučka naší Kimulky, která už běhá po nekonečných pláních za duhovým mostem.


Jenom pro pořádek, kdo nás nezná - tři bubáci, Fly, Dabunka a Nelinka žijí s "rodiči" na Dolní Moravě. Zbytek žil-žije-bude žít se mnou, tam, kam nás život zavede. Momentálně bydlíme na Frýdecko-Místecku. Bydlíte-li s Vaším basenjíkem poblíž, rádi se potkáme :)

P9051044.JPG
 

Napište nám

 

Máte nějaký dotaz? Našli jste zde vše, co jste hledali?

Uvítám každý podnět ke zlepšení stránek :)

  • Facebook

Děkuji za zprávu!

 
 

Kdo nemiluje zvířata, jakoby nepoznal kus své duše.